Adele triumfon në “Grammy Awards”, rrëmben 5 çmime

0

Këngëtarja e hitit “Hello”, Adele ka triumfuar në edicionin e 59 të Grammy Awards 2017 duke rrëmbyer 5 çmime.

Dy nga çmimet më të rëndësishme që Adele fitoi ishin, ”Albumi më i mirë i vitit”  25 dhe ”Kënga e vitit”(Hello).

Adele fitoi të gjitha çmimet, ku ajo ishte e nominuar, duke mundur edhe mbretëreshën e popit, Beyonce, e cila fitoi vetëm 2 çmime.

Gjatë marrjes së çmimit Adele tha se këtë çmim e meriton  Beyonce, me albumin e saj ‘“The Lemonade’’.

Ai i tha audiencës: “Unë nuk mund të pranoj këtë çmim. Unë jam shumë e përulur dhe unë jam shumë mirënjohës, por Beyonce është artist i jetës sime”.

Çmimet më të rëndësishme Grammy 2017:

Album i vitit
25 – Adele

Regjistrimi i vitit
Hello – Adele

Kënga e vitit
Hello – Adele

Albumi më i mirë rap
Shans Rapper – Coloring Book

Album më i mirë i muzikës bashkohore
Beyonce – Lemonade

Performanca më e mirë solo
Kisha ime – Maren Morris

Kënga më e mirë rock
Blackstar – David Bowie

Performanca më e mirë në grup
Theksoi – Tëenty One Pilots

Artisti i ri më i mirë
Shans Rapper

Albumi më i mirë pop
Adele -25

Performanca më e mirë solo
Hello – Adele

Albumi më i mirë rap

Chance The Rapper

Performanca më e mirë Rock:
Blackstar- David Boëie

Video më e mirë e vitit
Star Wars-The Force Awakens

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.