Zvicra ekstradon trafikantin shqiptar

0

Interpol Tirana ekstradoi sot nga Zvicra një shqiptar të akuzuar për prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike.

Shtetasi Benc Toska, ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar mbi bazën e vendimit nr.529, datë 21.11.2013 të Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Elbasan, i ndryshuar me vendimin nr. 10­2015­1209, datë 21.05.2015 të Gjykatës së Apelit, Durrës, në bazë të së cilit shtetasi i lartpërmendur është dënuar me 4 vjet e 12 ditë në burg, për kryerjen e veprës penale të “Prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike“, parashikuar nga neni 283/1 të Kodit Penal të Republikës së Shqipërisë.

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.