Vulin: Rama me kërcënimet e tij për luftë po e shantazhon BE-në

0

Ministri i Punës, Punësimit, Veteranëve dhe Çështjeve Sociale të Serbisë, Aleksandar Vulin, tha sot se kryeministri shqiptar Edi Rama me deklaratat e tij dëshiron të shantazhojë Bashkimin Evropian dhe thotë se ai është i gatshëm që të shkaktojë luftë dhe konflikte në Ballkan.

Pas deklaratës  së Ramës se, në qoftë se perspektiva për anëtarësimin e  Ballkanit Perëndimor në BE vazhdon të zbehet, nuk mund të përjashtohet bashkimi i Shqipërisë me Kosovën, Vulin ka thënë se nuk është hera e parë që kryeministri i Shqipërisë, kërcënon paqen me deklaratat e tij, raportojnë mediat serbe

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.