Vuçiç e Yee mospajtim i thellë rreth çështjes së Kosovës dhe vazhdim i presionit për marrëdhëniet me Rusinë

0

Mospajtim i thellë rreth çështjes së Kosovës dhe vazhdim i presionit që Serbia të ndërpresë marrëdhëniet e afërta me Rusinë.

Në këto dy pika kryesore mund të përmblidhet takimi me tensione ndërmjet diplomatit amerikan Hoyt Brian Yee dhe kryetarit serb Aleksandar Vuçiq.

Sipas informatave që thotë t’i ketë portali “novostionline” për këto dy pika është biseduar mbi një orë e gjysmë, transmeton Koha.net .

Burimet e këtij portali thonë se Yee e kishte këshilluar Vuçiqin se Serbia duhet ta respektojë integritetin territorial të Kosovës.

Lidhur me këtë thuhet që Vuçiq t’i ketë thënë Yeesë, gjoja pa ngurrim:“Nuk na keni thënë kështu para nëntë vjetësh”,

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.