Vuçiç dhe ambasadori Scott theksuan sot nevojën për të vazhduar dialogun midis Beogradit dhe Prishtinës

0

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq dhe ambasadori amerikan në Beograd Kyle Scott theksuan sot nevojën për të vazhduar dialogun midis Beogradit dhe Prishtinës, si dhe zbatimin e marrëveshjeve të miratuara më parë, duke përfshirë marrëveshjen për gjyqësorin dhe atë për krijimin e Asociacionit të Komunave Serbe.

Në takim, ata gjithashtu diskutuan marrëdhëniet dypalëshe mes të dyja  vendeve dhe çështjet rajonale.

Me këtë rast, diplomati amerikan tha se Shtetet e Bashkuara e mirëpresin ftesën e kreut të shtetit serb për dialog të brendshëm mbi Kosovën, raportojnë mediat serbe

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.