Volkswagen sjell makinën pa shofer

0

Ajo është përshkruar si një kryqëzim midis “një tosteri dhe Apple iMac me rrota”, por pavarësisht formës së çuditshme që ajo ka Volkswagen beson se ajo do të jetë e ardhmja e makinave pa shoferë.

Kompania gjigante e automobilizmit bën të ditur se makina, e cila do të ketë funksionojë vetëm me energji elektrike, do të dalë në shitje në vitin 2025.

Kompania gjermane po përpiqet që të pozicionojë veten në pararojë të teknologjisë së re për të rimarë veten pas skandalit me emetimin e naftës. 

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.