VIP_at në vite

0

Që mosha është vetëm një numër e kemi dëgjuar, dhe e kemi parë edhe të vërtetuar, por a e dinit që në disa raste kalimi i viteve jo vetëm që nuk i ka cenuar bukurinë, por përkundrazi i ka bërë edhe më të bukur disa personalitete?

Për disa prej tyre vlen ajo thënia për verën: “Sa më e vjetër, aq më e mirë”.

Bright Side ka bërë një krahasim të disa prej aktorëve të njohur hollivudianë dhe yjeve të muzikës, të cilët me kalimin e viteve dukeshin gjithnjë e më bukur, edhe se mosha kalonte.

Kujdesi për veten, vrapimi, ushqimi i shëndetshëm, joga, çiklizmi, ushtrimet e rregullta, kujdesi për lëkurën, noti, mënyra e shëndetshme jetësore, ecja, boksi, stërvitjet me pesha, janë disa prej “sekreteve” që i bëjnë këta yje të vazhdojnë të duken bukur me moshën.

 1. Gwen Stefani (47 vjeçe)
 2. Sandra Bullock (52 vjeç)
 3. Will Smith (48 vjeç)
 4. Charlize Theron (41 vjeçe)
 5. Julianne Moore (56 vjeçe)
 6. Julia Roberts (49 vjeçe)
 7. Ben Affleck (44 vjeç)
 8. Johnny Depp (54 vjeç)
 9. George Clooney (56 vjeç)
 10. Hugh Jackman (48 vjeç)
 11. Sharon Stone (59 vjeçe)

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.