Trump kërkon ti heqë liçensën kanalit televiziv NBC News

0

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka hapur mundësinë e shqyrtimit  të licencës se televizionit NBC news dhe televizione të tjera, për shkak të raporteve dhe shkrimeve kanë qenë në disfavor të Presidenti Trump.

Televizioni NBC news ka raportuar se Trump ka shprehur dëshirën për të dhjetëfishuar aresnalin bërthamor të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, në një kohë relativisht të shpejtë.

Nëpërmjet statusit të tij  në “Twitter” ai ka deklaruar se lajmet e transmetuar nuk kanë bazë të vërtetë pasi i ka quajtur si “fake neës” dhe lajme komplet të trilluara.

Por situata nuk mbaron me kaq, pasi sekretari amerikan I shtetit nuk  Rex Tillerson e ka quajtu Presidentin Trump “idiot”.

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.