Tottenham shkatërron Leicester 6-1

0

Një ndeshje plot me gola ka qënë kjo e sotmja në Premiere League ku skuadrat e gjetën golin 7 herë.

Tottenham e gjen golin dy herë në pjesën e parë në minutën e 25 dhe 36 duke e çuar ndeshjen ne pushim me rezultatin 0-2.

Leicester e nis lojën fuqishëm he shënon gol në minutën e 59 por ky ishte i vetmi gol pasi Tottenham shënoi dhe katër herë të tjera duke e shkatërruar përfundimisht Leicester.

Lojtari që shkëlqeu mbrëmjen e sotme ishte Kane i cili shënoi katër herë nw portwn e Schmeicheil duke i dhwnw fitoren skuadrës së tij dhe duke blinduar vendin e dytë në Premier League

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.