TENSIONOHET SITUATA TEK STACIONI I TRENIT

0

Banorët që preken nga punimet e bulevardit, pranë stacionit të Trenit kanë dalë sot në protestë.Këta banorë kundërshtojnë ndërhyrjet në Bulevard sepse nuk janë shpronësuar.

Shoqërohen disa banorë

Banorët janë përplasure me policinë, pasi ata nuk kanë pranuar që të largohen nga benesat të cilët preken nga prishja për zgjëerimin e bulevardit.Ndërsa disa prej banorëve janë shoqëruar nga forcat e policisë.

Banorët kanë deklaruar se nuk janë dakord me çmimin e shpronësimeve.

Ndërkohë një familje e cila preket nga zgjatimi i bulevardit ka kundërshtuar me forcë, policinë duke mos lejuar të futen në banesë, ku ndodhen edhe 3 gra të cilat kanë kërcënuar me thikë policinë.

Po ashtu ata kanë deklaruar se afati që i ishte lënë banorëve për t’u larguar nuk ka qenë i mjaftueshëm.

anorët që preken nga punimet e bulevardit, pranë stacionit të Trenit kanë dalë sot në protestë.Këta banorë kundërshtojnë ndërhyrjet në Bulevard sepse nuk janë shpronësuar.

Banorët nuk pranojnë të braktisin banesat

Banorët kanë deklaruar se nuk janë dakord me çmimin e shpronësimeve.

“Vetëm të vdekur do të dalim nga banesa”, tha një banore.

Banorët: Nuk na kanë kaluar parate në llogari

Banorët pretendojnë se nuk janë lajmëruar, dhe nuk janë janë kaluar paratë në llogaritë bankare për shembjen e godinave.Po ashtu ata kanë deklaruar se afati që i ishte lënë banorëve për t’u larguar nuk ka qenë i mjaftueshëm.

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.