Skenderbeu do ndeshet në Grupin B me Partizanin e Beogradit

0

Shorti  për fazën e grupeve të Europa League, i cili  u zhvilluar në Monaco, ku mes skuadrave të tjera të Europës, në vazon e katërt ishte edhe skuadra shqiptare e “Skënderbeut”.

Korçarët siguruan kualifikimin  mbrëmjen e djeshme pas një barazimi pa gola në “Elbasan arena” përballë Dinamos së Zagrebit. Skuadra shqiptare ka përfunduar më Grupin B, ku kundërshtar të saj janë Dinamo Kiev, Jang Bojz dhe skuadra serbe e Beogradit, Partizani.

Skënderbeu do të luaj në Beograd
Këtë herë duket se shorti e ka favorizuar Skënderbeun, duke shmangur përplasjet me skuadrat e mëdha ndërkombëtare.

Edhe pse ka shmangur përballjen me skuadrat e mëdha, korçarët do të kenë një ndeshje të vështirë përball Partizanit të Beogradit, ku një prej ndeshjeve do të luhet në Beograd.

Skuadrat që do të përballet Skënderbeu
“Ujqërit e Dëborës” do të jenë pjesë e Grupit B, ku do tu duhet të përballen me Dinamon e Kievit, Yong Boys dhe Partizanin e Beogradit.

Grupet

Grupi A
Villarreal (Spa)
Maccabi Tel Aviv (Isr)
Astana (Kaz)
Slavia Praga (Cze)

Grupi B
Dinamo Kiev (Ucr)
Young Boys (Svi)
Partizan Bel. (Ser)
Skenderbeu (Alb)

Grupi C
Braga (Port)
Ludogorets (Bul)
Hoffenheim (Ger)
Basaksehir (Tur)

Grupi D
MILAN (ITA)
Austria Vienna (Aus)
Rijeka (Cro)
Aek Atene (Gre)

Grupi E
Ol. Lione (Fra)
Everton (Ing)
ATALANTA (ITA)
Apollon Limassol (Cip)

Grupi  F
Copenaghen (Dan)
Lokomotiv Mosca (Rus)
Sheriff (Mol)
Fastav Zlin (Cze)

Grupi G
Viktoria Plzen (Cze)
Steaua Bucares (Rom)
Hapoel Beer-Sheva (Isr)
Lugano (Svi)

Grupi H
Arsenal (Ing)
Bate Borisov (Blr)
Colonia (Ger)
Stella Rossa (Ser)

Grupi I
Salisburgo (Aus)
Marsiglia (Fra)
Vitoria G. (Por)
Konyaspor (Tur)

Grupi J
At. Bilbao (Spa)
Hertha Berlino (Ger)
Zorya (Ucr)
Ostersunds (Sve)

Grupi K
LAZIO (ITA)
Nizza (Fra)
Zulte Waregem (Bel)
Vitesse (Ola)

Grupi L
Zenit S.P. (Rus)
Real Sociedad (Spa)
Rosenborg (Nor)
Vardar (Mac)

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.