Skënderbeu kërkon fitoren në Elbasan

0

Është duke u luajtur në “Elbasan Arena” supersfida mes Skënderbeut dhe Partizanit të Beogradit. Skuadra e trajnerit Daja do të kërkojë fitoren për të shpresuar te kalimi i grupit.

MINUTE PAS MINUTE

10′ Bruno Dita tenton me një goditje nga larg, topi përfundon jashtë kuadratit.

7′ Kapiteni Vuliçeviç, provon të befasojë Shehin me një goditje nga jashtë zone, por topi përfundon në duart e 40-vjeçarit.

6′ Goditja e tretë nga këndi për Skënderbeut, kroson Taku rrezikshëm, por largojnë futbollistët serbë.

4′ Tjetër goditje këndi për Skënderbeun, Taku lëshon një goditje të fuqishme, topi përfundon jashtë kuadratit.

2′ Skënderbeu e nis në sulm, Soue fiton një goditje nga këndi.

1 ‘Ka filluar takimi

FORMACIONET ZYRTARE

Skënderbeu: Shehi, Mici, Jashanica, Radas, Vangjeli, Muzaka, Lilaj, Dita, Taku, Xhejms, Soue

Partizani: Stojkoviç, Tauamba, Viliçeviç, Tosiç, Jankoviç, Souma, Jevtoviç, Bilher, Miletiç, Mitroviç, N.Miletiç

 

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.