Shpërthim në metronë e Londrës

0

Një shpërthim ka ndodhur sot në një metro të Londrës, në Britaninë e Madhe, me pasojë plagosjen e disa personave. Nga raportimet e para, bëhet e ditur se pasagjerët janë lënduar në fytyrë.

Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm në stacionin Prasons Green Tube, ku mediat raportojnë se është mbyllur menjëherë një pjesë e linjës së trenit nëntokësor.

Policia ka konfirmuar shpërthimin, teksa shkruan se janë të vetëdijshëm për incidentin në stacion, në të cilën kanë mbërritur edhe disa zyrtarë. Nuk dihet ende nëse bëhet fjalë për një sulm terrorist, por autori ka shpërthyer një armë artizanale, e cila ka shkaktuar tym në vagonin e fundit të trenit.

kova qe shperthu ne londer

Panik në Londër, shpërthim
i fuqishëm në një metro

Ora 10:15 Rrëfimet e para nga Londra: Kishte shumë të plagosur

Një shpërthim i fuqishëm ka tronditur mëngjesin e sotëm Londrën. Një person ka shpërthyer në një armë artizanale në një metro të Londrës, duke lënë disa persona të plagosur. Persona të pranishëm ka rrëfyer momentet e tmerrit në stacionin Parsons Green.

“Unë jam e sigurt, thjesht duhet të vrapoja për jetën time në stacion. Kishte shumë të plagosur”, shkruan Emma Stevie.

“U evakuuam në panik”, tha Ben Lee.

Ndërsa, një tjetër përdorues i mediave sociale tha: “Çfarë po ndodh në Parsons Green, panik dhe zjarr nga një shpërthim”.

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.