Shkup : Murali i figurave historike shqiptare në sheshin ‘Skëndërbeu” është dëmtuar nga ‘të panjohur’

0

Murali i figurave historike shqiptare në sheshin ‘Skëndërbeu” në Shkup është dëmtuar qëllimisht nga persona të panjohur.

Vandalët kanë hedhur bojë të zezë mbi pikturën e Nënë Terezës.

Ngjarja është denoncuar në polici, ndërkohë që akti dyshohet që është bërë qëllimisht për të nxitur urrejtje ndëretnike dhe ndërfetare.

murali shkup

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.