Shkodër, Shkeli moratoriumin e pyjeve,

0

Inspektorati Shtetëror i Mjedisit dhe Pyjeve në kuadër të moratoriumit të pyjeve ka sekuestruar sot në Shkodër një kamion me lëndë drusore. Sipas njoftimit të ISHMP, mjeti tip  IFA Bojqelli me Targe SH3697E ishte në pronësi të  F.K.

Drejtuesit te automjetit i është vënë nga ana e ISHMP masa administrative e gjobes ne vlere 5 milione leke te reja. Po ashtu ISHMP deklaron se  pasditen e sotme eshte marre masa e arresit nga ana e Policise se Shtetit.

“Inspektorati Shtetëror i Mjedisit dhe Pyjeve (ISHMP) i bën thirrje qyte arëve të respektojnë moratoriumin e pyjeve, vendosur me ligj, si dhe të jenë pjesëmarrës aktiv në mbrojtjen e mjedisit duke denoncuar çdo rast abuziv që konstatojnë. Prej 11 Shkurt 2016 , kur moratoriumi pyjeve kahyre ne fuqi, ky eshte rasti i pare qe Inspektoriati kap ne flagrance  shfrytezimin e paligjshem te pyjeve”, thuhet në njoftimin e ISHMP.

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.