Shinzo Abe ka kërkuar bashkimin dhe riorganizimin e ushtrisë japoneze

0

Në një konferencë për shtyp, Kryeministri i japonisë Shinzo Abe, ka bërë një deklaratë të fortë pas fitores së zgjedhjeve të së dielës. Ka thënë se ndaj Penianit do ndëmerren masa të ashpra dhe shkatërruese, pas kërcënimeve koreano veriore, se Japonia do jetë objekt i sulmeve të mundshme bërthamore.

Para publikut, Abe ka premtuar zgjidhjen e krizës me Korenë e Veriut, dhe kërcënimeve të saj. Kryeministri Shinzo Abe ka kërkuar bashkimin dhe riorganizimin e ushtrisë japoneze për të mbrojtur territorin e saj nga çdo kërcënimi i jashtëm.

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.