Shekerinska : Rusia nuk vendos për NATO dhe BE

0

Ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska në një intervistë për “Zërin e Amerikës​”, e pyetur se a është e shqetësuar Qeveria e re për ndikimin rus në Maqedoni, u përgjigj se prioriteti i saj është që të arrihen dhe të ndërtohen marrëdhënie me vendet tjera.

“Megjithatë, porosia jonë për ata, duke e përfshirë edhe Federatën Ruse është se edhe pse jemi të interesuar të kemi marrëdhënie të afërta bilaterale, vendimet strategjike deri në fund do të vijnë nga institucionet dhe qytetarët e Maqedonisë”, tha ajo.

“Kyçja drejt NATO-s dhe BE-së është qëllimi ynë bazë në konsensusin më të gjerë në vend dhe këto çështje janë zgjidhur, ndërsa do të vendosin vetëm qytetarët e vendit”

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.