Presidenti i Rusisë Vladimir Putin ka thënë se vend i tij ka dalë nga kriza ekonomike

0

Kriza ekonomike në disa vende ka treguar pasojat sociale, duke prodhuar situatë të vështira  në punësim,mungesën e investimeve në sektorët publik dhe privat.

Por Rusia me sa duket ka arritur të ndryshojë platformën e saj duke shpresuar për një rritje ekonomike për t’iu ardhur në ndihmë qytetarëve të saj dhe të konsolidohet në rrugën e konkurrencës në platformat ekonomike  globale.

Presidenti i Rusisë Vladimir Putin ka thënë se vend i tij ka dalë nga kriza ekonomike.

Vladimir Putin duke komentuar situatën ekonomike për vendin e tij është shprehur se: Rusia ka dalë nga kriza dhe tani po shënon një përparim të madh.

Në  këto rrethana ne do bëjmë gjithçka që është e nevojshme për të ruajtur dinamikën e tanishme në fuqizimin e ekonomisë së vendit tonë.

Presidenti Putin siguroi qytetarët e tij se ekonomia tashmë ka hyrë në një rrugë zhvillimi dhe se do ndikojë në lehtësimin e gjërave për të gjithë rusët.

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.