Porsche tregon pse vdiq Paul Walker në aksidentin horror 3 vite më parë

0

Aktori i famshëm amerikan, Paul Walker, humbi jetën tragjikisht në një aksident, më 30 nëntor të vitit 2013. Në këtë aksident humbi jetën edhe miku i Walker, i cili ishte pasagjer në automjetin luksoz të aktorit. Aksidenti ndodhi kur ata po ktheshin nga një eveniment bamirësie dhe po udhëtonin me një automjet Porsche.

Përplasja ndodhi vetëm pak metra nga evenimenti i bamirësisë dhe hetuesit dolën në përfundimin se kjo ka ndodhur për shkak të shpejtësisë. Mirëpo vajza e Paul Walker punësoi një avokat, duke mbrojtur çështjen se Paul nuk ka qenë shpejt, por në makinën e Porsche ishte vendosur një bombë.

Por, në fakt Porsche e ka fituar këtë gjyq. Në bazë të këtij gjyqi bazuar edhe te kamerat e sigurisë në rrugë, u vendos se Paul Walker po e ngiste makinën shumë shpejt, në një rrugë që nuk lejohej absolutisht dhe kjo ka bërë që makina t’i ikë nga kontrolli, duke u përplasur me një pemë. Pas përplasjes me pemën, makina ka shpërthyer dhe të dy edhe Paul Walker edhe pasagjeri në makinë kanë gjetur vdekjen e menjëhershme.

paul walker

paul walker

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.