Përfundon në gjykatë mashtruesi i Aluiznit

0

Arriti të përfitojë nga qytetarë të ndryshëm 5.8 milion lekë duke i mashtruar se do ti legalizonte shtëpitë se ishte nëndrejtori zyrës së Aluiznit, përfundon në gjyq me akuzën e mashtrimit me pasoja të rënda kryer në bashkëpunim Artan Laci.

Hetimet ndaj Lacit nisën pas kallëzimit të 4 shtetasve në polici në mars të këtij viti pasi dhe pse kishin paguar lekët shtëpitë e tyre s’ishin legalizuar dhe Laci prej javësh si hapte më telefonin.

Në fund të muajit shkurt shtetasit e kallëzuar kanë patur takimin e fundit me Lacin duke i dhënë atij një total prej 3400 euro dhe 340 mijë lekë, por nga ajo ditë ai ndërpreu kontaktet.

Të mashtruarit janë paraqitur në zyrat e Aluiznit aty ku janë interesuar për Lacin, por kur kanë mësuar se Artan Laci as kish punuar e as punonte në këtë institucion shtetasit e mashtruar i janë drejtuar policisë.

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.