Papa Françesku ka marrë lëndime të lehta në kokë pas një incidenti me makinën e tij

0

Papa Françesku ka marrë lëndime të lehta në kokë pas një incidenti.

Pas frenimit të shpejtë të automjetit në Kartagjenë, Ati i Shenjtë goditi me kokë një pjesë të tij.

Incidenti ndodhi, teksa Papa po përshëndeste turmën, ndërsa stafi i tij deklaroi se është duke i trajtuar plagët me akull.

Gjatë vizitës në Kolumbi Papa Françesku do të ndalojë edhe në Bogota dhe Medellin, ndërsa pritja në Kartagjenë ka qenë e madhe.

Papa Françesku
Lëndimi qe pesoi Papa

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.