Nga i pastrehë, i burgosur e i varur nga droga në pronar milioner

0

13 vjet më parë, Khalil Rafati ishte i pastrehë, i varur nga heroina dhe jetonte në lagjen famëkeqe të Skid Row.

Ai ishte i dobët, i sëmurë me ulçera dhe peshonte vetëm 48 kg. Sot është multi-milioner.

Rafati është pronari i Sunlife Organics, një kompanie lëngjesh frutash që nga Malibuja është përhapur në gjashtë vende të ndryshme në Los Anxheles.

Në vetëm 5 vjet, Rafati, që tani është 46 vjeç, ka krijuar një perandori lëngjesh frutash të krijuar nga pijet të cilat ai i krediton si shpëtimtaret e jetës së tij.

Kur Rafati fillimisht arriti në Los Anxheles, çdo gjë i shkoi më mbarë nga sa kishte planifikuar.

Rafati e gjeti suksesin shpejt duke nisur biznesin e tij pas kohërave të errëta që kaloi me luftën ndaj varësisë ndaj drogës.

Ai gjithashtu i ka shpëtuar edhe sulmeve me armë që i janë bërë në shtëpi për marrëveshje të prishura droge.

Tani ai është rikuperuar totalisht duke e kthyer jetën e tij të varfër në jetë luksoze.

Khalil Rafati, 46, is the millionaire magnate of Los Angeles juice bar chain SunLife Organics 

It has been an incredible transformation from who Rafati was 13 years ago - a homeless convicted felon, addicted to heroin, covered in ulcers, and weighing 106 pounds (left) to now (pictured right)Now people line up for the chance to purchase Rafati's juices at one of SunLife Organics's six locations in the Southern California area Rafati became dedicated to his health and sobriety in 2003 after hitting rock bottom But the mogul's life truly changed after a friend introduced him to juicing and superfoodsAnd it wasn't just the patients at Riviera that loved Rafati's smoothies. News of his incredible juices started spreading throughout Malibu and the Los Angeles area Now Rafati sells 32 kinds of juices, protein shakes, and smoothies, in addition to acai bowls, coffee, sundaes and frozen yogurt  

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.