Në drejtimin e Vllaznisë do të jetë ish-trajneri i Kukësit, Ernest Gjoka.

0

Vllaznia nga sot do të drejtohet nga një trajner i ri. Në drejtimin e Vllaznisë do të jetë ish-trajneri i Kukësit, Ernest Gjoka.

Kjo zgjedhje sipas drejtuesve të klubit, është një hap i rëndësishëm për të konsoliduar dhe për të ndikuar në fuqizimin e klubit për sezonin e ri sportiv në Superligë.

Tekniku Ernest Gjoka ka treguar se është një drejtues i denjë, pasi paraqitja e tij me skuadrën verilindore të Kukësit ishte në nivelet shumë të larta, ndërsa ngritja e trofeut dhe shpallja kampion I superligës është padiskutin pjesë e drejtimit të këtij trajneri.

Vllaznia më parë është dretura nga tekniku shkodra Armando Cungu.

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.