Ndalohen tre aktivistë politikë duke pikturuar muret

0

Tre aktivistë të një organizate politike janë shoqëruar në polici pasi janë kapur teksa pikturonin në muret e qytetit fytyrat e tre liderëve politik Edi Rama, Lulzim Basha dhe Ilir Meta.  Në pikturimet në mure ata bëjnë thirrje që të bojkotohen zgjedhjet dhe të mos zgjidhet votohet asnjë nga këta lider.

Aktivistët e shoqëruar në komisariatin numër 1 janë Hajdi Bengu, Kosta Cipi dhe Klodi Leka.

Sipas autoriteteve ata janë shoqëruar pasi akuzohen për ndotje të ambientit. Aktivistët e organizatës politike edhe më herët kanë patur përplasje me policinë.

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.