Montblanc me smartwatch

0

Pas Tag Heuer, edhe marka historike e luksit, Montblanc hyn në tregun e orave smart.

Shoqëria ka nxjerrë Summit, ora inteligjente e bazuar në Android. Summit ka versionin më të azhornuar të sistemit Android Wear, 2.0 dhe një procesor Snapdragon të Qualcomm.

Pajisja ndërthyr tradicionalen me modernen: ka një zemër me teknologji të avancuar, në një kasë “klasike”, nga dizenjues të frymëzuar nga koleksioni historik i 1858.

Ekrani Amoled është i rrumbullakët, prej 1.39 polsh dhe është në xham zafiri të bombarduar lehtësisht. Rezistent ndaj ujit dhe pluhurave dhe përputhet si me telefona Android dhe me iPhone. Baza e ushqimit është magnetike dhe bateria zgjat një ditë, me një cikël komplet ushqimi që është katër orë.

Ndërsa për çmimin, Cnet thotë se do të nisë nga rreth 890 dollarë.

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.