Ministrat e LSDM-se japin dorëheqje nga qeveria

0

Shkup, 23 shkurt– Ministrat dhe zëvendës ministrat nga LSDM-ja dhanë dorëheqje nga qeveria teknike, deklaroi sot ministri i punëve të brendshme, Oliver Spasovski në një pres konferencë para qeverisë, raporton zhurnal.mk 

Ai kërkoi nga Parlamenti që sot t`i konstatoje dorëheqjet e tyre. Duke u përgjigjur në pyetjen e gazetarëve, çka nëse Parlamenti sjell vendim të mos shpërbëhet dhe t`i shtyje zgjedhjet, Spasovski theksoi se dorëheqjet i japin vetëm nëse ka zgjedhje me 24 prill, për të cilën, sipas LSDM-së, por edhe sipas bashkësisë ndërkombëtare nuk ka kushte.

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.