Memaliaj : Punëtorët refuzojnë vazhdimin e punës pa marrë pagesat e prapambetura

0

Janë bllokuar punimet për rehabilitimin e sheshit qendrorë të Memaliaj, kjo pasi punëtorët kanë refuzuar të shkojnë në punë si pasojë e mungesës së likuidimeve të rrogave mujore të tyre, nga kompania e kotraktuar për projektin.

Në këtë projekt punonjë rreth 15-20 punëtorë, ndërkohë nuk ka ende asnjë reagim pas bllokimit të punimeve nga kompania e kotraktuar.

Rehabilitimi i këtij sheshi është pjesë e projektit të “rilindjes urbane”  dhe përfshinë një investim prej 980 mln lekë.

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.