McAllister përshëndet zgjidhjen e krizës

0

Marrëveshjen politike në Shqipëri e ka përshëndetur edhe David McAllister, politikani i cili solli pikënisjen e zgjidhjes së krizës.

Në një postim në fb, ai shprehet i kënaqur që ndërmjetësimi i BE dhe SHBA për ti dhënë fund krizës politike ishte i suksesshëm.

McAllister thotë se mesazhi kryesor i gjithë ksaj situate është: “Zgjidhjet e qëndrueshme mund të arrihen vetëm kur qeveria dhe opozita dialogojnë drejtëpërdrejtë me njëri-tjetrin dhe e kërkojnë diçka të tillë”.

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.