Mat : Grabitet kasaforta e gjendjes civile

0

Persona të paidentifikuar rreth orës 12: 30 kanë vjedhur kasafortën që ndodhej në gjëndjen civile të Bashkisë Mat.

Brenda saj kishte pulla që shërbejnë për dhënie certifikate si dhe janë marrë një sasi e vogël vlerash monetare që ndodheshin jashtë kasafortës.

Një punonjës i Bashkisë Mat njoftoi forcat e policisë se është thyer xhami i zyrës civile dhe është hapur dritarja. Forcat e policisë kane shkuar menjëherë në vendin e ngjarjes, si dhe janë ngritur pika kontrolli për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Sipas deklarimeve paraprake të dhëna nga punonjësi I gjendjes civile deklarohet se në kasafortë ndodheshin vetëm pulla dhe asnjë material tjetër.

Vijojnë hetimet për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarjeje.

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.