Londër : Një person plagos 2 policë në Buckhingam Palace

0

Dy policë janë plagosur gjatë arrestimit të një personi që mbante një thikë jashtë Buckingham Palace.

Oficerët morën trajtimin në vendngjarje për lëndime të lehta dhe nuk u dërguan në spital, raporton policia londineze.

Policia tha se personi u ndalua jashtë territorit mbretëror dhe në çastin e incidentit Mbretëresha nuk ishte në banesën e saj.

“Është ende herët për të thënë nëse sulmi do të trajtohet si terrorist ose jo”, janë shprehur zyrtarë të policisë.

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.