Kuvendi miratoi programin e qeverisë “Rama 2”

0

Pas një ditë dhe nate të gjatë maratonë diskutimesh më në fund rreth orës 07:00 të mëngjesit të së mërkurës Kuvendi miratoi kabinetin e qeverisë Rama 2 dhe programin e saj politik.Gjatë votimit rezultuan 78 vota pro dhe 51 kundër.

Ishte kryetari i Kuvendit Gramoz Ruzi i cili drejtoi seancën e Kuvendit  si dhe lexoi të gjithë emrat e ministrave të qeverisë Rama 2.

Ruçi po ashtu paralajmëroi se në orën 18:00 të së mërkurës do të mblidhen në selinë e Kuvendit për të përcaktuar datën e ardhshme të seancës parlamentare.

Share.

About Author

Leave A Reply