Kosova shënon humbjen e rradhës me Finlandën me rezultatin 0-1

0

Ka përfunduar ndeshja ku kombëtarja e Kosovës u përbal me Finlandën në stadiumin “Loro Boriçi” të Shkodrës dhe humbi me rezultatin 0-1.

Kosova ka vetëm 1 pikë, të cilën e ka fituar nga barazimin në përballjen në Finlandë, ku kosovarët mbajtën barazimin 1-1 dhe ndodhen në fund të grupit I.

Djemtë e Kosovës kërkuan fitoren e parë në kualifikueset e Botërorit Rusi 2018, fitore e cila do ta çonte ne barazim me pikë me kundërshtarin e sotëm, por nuk arritën pasi Finlanda shënoi në minutën 83 me anë të Pukki.

Me këtë fitore, Finlanda ka arritur në kuotën e 7 pikëve.

Formacionet zyrtare
Formacioni i Kosovës:
Ujkani, Alushi, Kryeziu, Rashica, Rrahmani,  Valon Berisha, Vojvoda, Paqarada, Nuhiu, Jashanica, Bernard Berisha.

Formacioni i Finlandës:
Hrdecky, Arajuuri, Valsanen, Lod, Pukki, Arkivou, Sparv, Lam, Jensen, Hamalaninen, Granlund.

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.