Kosova rreziston deri në minutën e 74 ndaj Kroacisë

0

Në ndryshim nga ndeshja e parë kur u mundën 0-6, Kosova ka rezistuar pa pësuar gol deri në minutën e 74 në “Maksimir” ndaj Kroacisë.

Domagoj Vida ishte autor i golit të vetëm për kroatët, në ndeshjen që nisi mbrëmjen e kaluar dhe përfundoi mesditën e sotme.

Ndeshja nisi mbrëmjen e kaluar ku u luajtën 23 minuta, por më pas u ndërpre për shkak të reshjeve të dendura të shiut dhe rifilloi në orën 14:30 të ditës së sotme.

Kosova luajti një ndeshje të mirë, të paktën deri në minutën e 74 ku u mbrojt mirë, por tentoi edhe të dalë me kundërsulm. Megjithatë, Vida ndëshkoi Kosovën duke shuar ëndrrën për një pikë ndaj një kundërshtari si Kroacia.

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.