Kanidatja për qarkun e Vlorës Meçoarapaj, nuk di ku është ‘ Sheshi i Flamurit’ !

0

Kandidatja e Partisë Demokratike për Qarkun e Vlorës, Nada Meçorapaj ka bërë një gafë gjatë fjalës së saj në mitingun e zhvilluar në qytetin e Vlorës.

Kandidatja Meçorapaj, gjatë fjalës së mbajtur ka thënë, “Z.Basha, nga sheshi ku paraardhësit tanë ngritën Flamurin e Pavarësisë, iu kërkoj, në emër të vlonjatëve dhe shqiptarëve, që Republika e re të na e kthejë këtë shpresë”.

Por ka një problem të vogël në këtë fjali pasi mitingu i PD-së nuk u zhvillua në Sheshin e Flamurit, por në sheshin në krah të Universitetit Pavarësia.

Meçorapja ndodhet në vend të sigurt në listën e PD-së në Vlorë dhe një gafë e tillë do ti ulin numrin e simpatizantëve vlonjatë, të cilët Sheshin e Flamurit e kanë krenarinë e tyre.

gafa

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.