Jep dorëheqjen Kryetari i Gjykatës  Penale të  Shkupit, Stojançe Ribarev

0

Kryetari i Gjykatës  Penale të  Shkupit, Stojançe Ribarev ka dhënë dorëheqje nga posti  drejtues.

Lajmi është konfirmuar nga Këshilli Gjyqësor, ndërsa nuk është raportuar arsyeja e vërtetë  që ka çuar në largimin nga posti drejtuesin e kësaj gjykate , por theksohet se në letrën e shkruar nga vetë kryetari, thuhet se largimi ëshë bërë për arsye personale dhe nuk ka ndonjë lidhje me faktorë të tjerë.

Ribarev ka theksuar se ka dëshirë të punojë si gjykatës në Gjykatën Themelore. Pas dorëheqjes së tij  pritet të mblidhet  Këshilli Gjyqësor në një seancë të posaçme për të zëvendësuar largimin e tij.

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.