ISIS ka përdorur një foto të Leo Messit për të kërcënuar botërorin që do të mbahet në Rusi

0

Në fotografitë e publikuara ku njoftohet për sulme terroriste në Kupën e Botës, ISIS ka përdorur një foto të sulmuesit të Barcelonës, Leo Messi.

Argjentinasi paraqitet si i burgosur, por me surin e majtë të përgjakur, ku edhe paralajmërohen sulme.

Po ashtu është paraqitur edhe një foto tjetër, ku një ushtar i ISIS-it është me dinamit dhe përpara ka një stadium futbolli.

Ky grup terrorist sulme të tilla kishte paralajmëruar edhe për Kupën e Botës të vitit 2014 dhe Euro 2016, por asnjënuk ndodhi.

ISIS

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.