Irma Libohova shpërthen kundër kolegëve: “Jeni qesharak, nuk iu shkon…”

0

Debati që zakonisht jemi mësuar ta dëgjojmë mes fansash duket se ka përfshirë dhe vetë protagonistët e muzikës. Kështu, këngëtarja që kryesisht lëvron muzikën popullore të Shqipërisë së Mesme është treguar e ashpër me kolegët e saj, të cilët siç kemi parë vitet e fundit, për hir të “modës”, tekstet e tyre i kanë kthyer në “gegnisht”.

Shumë mendojnë se kjo përshtatje e tekstit në dialektin verior tingëllon më bukur për veshin, është më e thjeshtë për t’u kompozuar me muzikën dhe mbi të gjitha është trend. Por, Irma Libohova thotë krejt të kundërtën.

“Këngëtarë të Shqipërisë, këndoni shqip. Lërjani Kosovës dialektin e saj, bëhuni origjinal, gegnishtja nuk ju shkon, jeni qesharak!” – sulmon këngëtarja e njohur, pa treguar se kujt në mënyrë të veçantë i drejtohet.

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.