Hoxhaj i pakënaqur me Samitin e Triestes

0

Ministri i Jashtëm i Kosovës në detyrë, Enver Hoxhaj, është i pakënaqur me atë se si ka kaluar Kosova në Samitin e Triestes.

Madje në një prononcim të tij, Hoxhaj ka thënë Kosova mori tjetër gjë nga sa i ishte ofruar më parë.

“Çfarë na u ofrua në tavolinë nuk ishte çfarë na ishte prezantuar në shkurt të 2017”, ka thënë Hoxhaj, shkruan Reuters.

Kosova është kundër një zone rajonale të bashkëpunimit ekonomik për shtete e Ballkanit Perëndimor, pasi varet shumë nga të ardhurat në dogana dhe një zonë e lirë tregtare me shtete që kanë ekonomi shumë më të fuqishme nuk do të ishte fare në të mirë të shtetit kosovar.

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.