Hapet në Fier një zyrë ligjore për të drejtat e personave me aftësi ndryshe

0

Fondacioni Shqiptar për të drejtat e personave me aftësi te kufizuar, ka hapur pranë gjykatës së qarkut Fier një zyrë ligjore që do ndihmojë këtë komunitet falas.

Një fond i akorduar nga UNDP ka bërë të mundur hapjen e kësaj zyre, ku personat me aftësi ndryshe do kërkojnë drejtësi për problemet e tyre.

Personat me aftësi ndryshe janë bërë shpesh viktimë e diskriminimit, dhunës, abuzimit dhe kjo zyrë do u vijë në ndihmë atyre personave që kanë pamundësi ekonomike e diskriminohen në jetën e tyre shoqërore.

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.