Gramoz Ruçi mund të jetë Kryetari i ri i Kuvendit

0

Pas fitores së Partisë Socialiste në zgjedhjet e 25 Qershorit kanë nisur edhe përcaktimet për funksionet e rëndësishme që do të marrin deputetët e PS.

Në selinë e PS flitet se Rama ka propozuar Gramoz Ruçin si kryetar të Kuvendit, post të cilin e mban Ilir Meta për momentin, por ky i fundit është zgjedhur President dhe do ta lërë këtë detyre me 24 korrik kur të betohet si kreu i shtetit.

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.