Gaz lotsjellës në aeroportin e Frankfurtit

0

Një incident ka ndodhur në aeroportin e Frankfurtit mëngjesin e sotëm, ku është hedhur gaz lotsjellës.

Sipas autoriteteve dyshohet se bëhet fjalë për një sulm, ndërsa nuk dihen ende më shumë detaje.

“Shkaku është i paqartë, hetimet vazhdojnë,” theksoi një zëdhënës.

Policia ka evakuar terminalin numër 1 të aeroportit, ndërsa raportohet se 6 persona kanë pasur probleme me frymëmarrje dhe me sytë.

Sipas mediave, dëmtimet u raportuan në sportelet e check-in rreth orës 11:00 të mëngjesit të sotem dhe menjehere policia dhe sherbimet e shpejta mberriten ne vendin e ngjarjes.

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.