Flet Albina Deda, që qëlloi me top letre Ramën,

0

U mendua se ishte vezë, por jo ishte një copë letër e lagur e mbledhur shuk me të cilën deputetja demokrate ka qëlluar kryeministrin. Deputetja e PD, Albina Deda është përgëzuar nga kolegët pasi i hodhi Ramës një letër të mbledhur shuk. Sipas deputetes, në letër shkruhej mesazhi.

“Nga Mirdita që e ke inkriminu në cdo zyrë”.

DEDA NË ‘NEWS 24’: KAUZA E OPOZITËS NUK LIDHET VETËM ME PRENGËN

Deputetja e Partisë Demokratike, Albina Deda deklaroi se dy kërkesat për Dekriminalizimin dhe Komisionet Parlamentare të depozituara në Kuvend nga opozita janë parimore. E fituar në rubrikën “Opinion” në ‘News 24’, Deda theksoi se PD ka ankimunuar rikthimin e deputetit Armando Prenga në mbledhjet e Komisioneve Parlamentare, ndërsa theksoi se kauza e të djathtëve nuk është vetëm për këtë figurë.

“PD e argumentoi sot qartë në seancë parlamentare për dekriminalizimin dhe Komisionet Hetimore. Kërsa e KD është parimore dhe vet pezullimi nuk e përmban asnjë ligj dhe kushtetuta, pra nuk njihet ky akt, është nul. Ne kemi ankimuar rikthimin e Prengës në Kuvend, pasi është dënuar në Itali, për disa vepra penale. Dhe vetë Rama e ka sjellë në parlament. Kauza jonë nuk është vetëm për të.”, theksoi Deda.

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.