Ende nuk janë numëruar votat me kusht

0

Ende nuk janë numëruar votat me kusht të qytetarëve që kanë votuar në zgjedhjet e 11 qershorit në Kosovë. Zyrtarë të Qendrës së Numërimit të Rezultateve, gjatë mbledhjes së sotme të KQZ-së, kanë bërë të ditur se votat me kusht do të numërohen pas skanimit të listave përfundimtare të votuesve të rregullt.

“QNR është në proces të skanimit të listave përfundimtare të votuese, do të fillojë regjistrimi i votuesve me gusht. Dhe pas një kontrolle do të fillojë edhe valimidimi dhe më pastaj edhe numërimi i tyre”, kanë thënë zyrtarë nga QNR-ja.

Nga Qendra për Numërimin e Rezultateve thonë se ky institucion po punon me tri ndërrime në mënyrë që të arrihen edhe rezultatet përfundimtare.

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.