Edhe dy shqiptarë të tjerë të ndaluar në Malajzi për lidhje me terrorizmin

0

Pas arrestimit të pedagogut Klodian Zaimaj i dyshuar për terrorizëm në Malejzi, mësohet se janë edhe dy shqiptarë të tjerë të cilët dyshohen për lidhje me terrorizmin dhe kryesisht ISIS-in. Bëhet fjalë për dy shqiptarë nga Lushnja me inicialet J.Z dhe A.G.

Pedagog në Malajzi, Klodian Zaimaj që njihet edhe me emrin fetar Ibrahim, u arrestua së bashku me tetë persona të tjerë pasi dyshohet se rekrutonte të rinj për t’ju bashkuar organizatës terroriste ISIS. Sipas policisë Zaimaj  jetonte dhe punonte prej disa vitesh në Malajzi ku edhe ka mbaruar studimet e larta.

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.