Dy lëkundje të lehta tërmeti gjatë natës

0
Dy lëkundje tërmeti janë regjistruar gjatë natës në vend. Instituti i Gjeoshkencave raporton se tërmeti i parë është regjistruar në Qukës, 5 kilometer nga Prrenjasi me magnitude 2.4 dhe në thellësi 3 kilometer. Tërmeti është regjistruar në orën 01:42.
Pak pas tij, saktësisht në orën 02:36, një tjetër tërmet është resgjitruar në Elbasan. Sipas specialistëve ai është regjistruar në një thellësi 16 km dhe ka pasur magnitudë 2.5

termet

 

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.