Durrës : Demtohet fidri, pa energji zona e Plepave dhe Shkëmbi i Kavajës

0

Dëmtimi i një fideri  në Durrës nga ana e një firme private ka bërë që të ndërpritet energjia elektrike nga zona e Plepave deri te Shkëmbi i Kavajas.

OSHEE  njofton se grupet e avarisë janë në terren ku po punojnë për lokalizimin e defektit dhe riparimit të tij.

Njoftimi i OSHEE:
Për shkak të dëmtimit te fiderit qe furnizon me energji segmentin nga plepat tek Shkëmbi i Kavajës, nga një firme private, ka mbetur pa energji kjo zone. Grupet e avarisë se OSHEE po punojnë për lokalizimin e defektit dhe riparimin sa me shpejt te tij.

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.