Dibër : Ndalohet për dhunë në familje

0

Një 39-vjeçar është arrestuar nga policia e Dibrës pasi ka ushtruar dhunë psikologjike dhe fizike ndaj bëshkëshortes dhe fëmijëve të mitur.

Policia bën me dije se në pranga ka rënë 39-vjeçari me inicialet Lulzim J, banues në Peshkopi.

Materialet i kaluan Prokurorisë Rrethit Gjyqësor Dibër për veprat penale “Dhunë në familje”, dhe “Keqtrajtim psikologjik i të miturve”, parashikuar nga nenet 130/a/4, 124/b/1, të Kodit Penal.

Share.

About Author

Leave A Reply