Dalin emrat e kanidatëve fitues për KLP e KLGJ

0

Emrat e kandidatëve të cilët janë kualifikuar për të qenë pjesë e Këshillit të Lartë të Prokurorisë dhe Këshillit të Lartë të Gjyqësorit.

Kandidatët që kanë plotësuar kriteret e vendosura dhe që kanë kualifikuar janë për të qenë pjesë e KLP janë: Mirela Bogdani, Oriona Muçollari, Eneida Sema, Sander Beci, Gent Ibrahimi.

Ndërkohë dy kandiatët që janë s’kualifikuar pasi nuk kanë përmbushur kriteret e këruara janë Darjel Sina dhe Erjola Canaj.

Gjithashtu Report Tv ka zbardhur edhe raportin e Kuvendit për sa i përket Këshillit të Lartë të Gjyqësorit duke zbuluar se kush janë kandidatët që janë kualifikuar.

Kandidatët që kualifikohen për KLGJ:
Mirela Bogdani
Maksim Qoku
Erjon Muharremaj
Ilir Panda

Kandidatët që s’kualifikohen për KLGJ:
Brunela Kullolli
Daniel Sina
Erjola Canaj

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.