Daçiç të këndon “Osman Aga” në turqisht

0

Në një darkë të shtruar në nder të Presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan, në Shtëpinë e Gardës, ministri i jashtëm i serbisë, Ivica Dacic, ka marë mikrofonin duke kënduar “Osman Aga”, në gjuhën turke.

Ndërkohë diçka e tillë nuk iu ka pëlqyer mediave në vend, “Kurir”, gazeta më e madhe në vend shkruan:  “Ministri ynë i jashtëm nuk mund të dijë gjuhën angleze, por ai di të këndojë në turqisht! Gjatë një darke gala në nder të presidentit turk Rexhep Erdogan në Shtëpinë e Gardës, ministri i jashtëm serb Ivica Daçiç e rimori përsëri mikrofonin.”

Mesa duket ministry jashtëm serb kërkon të krijojë atmosferë dge ia ka arritur duke marë duartrokitjet e të pranishmëve dhe mbi të gjitha të Presidentit Erdogan.
Ndërkohë Presidenti Serbisë nuk mbad dot të qeshurën dhe duartroket lehtë në shenjë respekti.

Ndër rreshta “Kurir” shkruan: “Kreu i dipolomisë serbe ka dëshmuar edhe një herë se si mund ta bëjë atmosferën dhe të kënaqë burrështetasit e huaj”.

Erdogan takoi homologun e tij serb, Vucic, me të cilin shprehu se Truqia do të rrisë investimet në Serbi dhe do të zgjerojnë marrëdhëniet tregtare mes dy vendeve.

 

Comments

comments

Share.

About Author

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.