Çelsi i ndryshkuar i kamarierit të Titanik u shit për 85.000 £

0

Një çelës i vogël, i ndryshkuar që i përkiste një dollapi të Titanik-ut është shitur në një ankand në Angli për 85.000 £.

The Telegraph shkruan se çelësi është përdorur nga Sidney Sedunary, 23 vjeç i cili ishte një kamarier në anijë, por që vdiq bashkë me 1500 pasagjerët e tjerë kur anija u përplas me një ajsberg në prill të 1912.

Çelësi ishte lidhur me një pllakë bronxi ku shkruhej ”Locker 14 ”F”DK” (Dollapi 14 Ura F) dhe i ishte dërguar bashkëshortes së kamerierit, që ishte shtatzënë.

Nga anija Titanik kanë dalë në ankand dhe janë shitur edhe objekte të tjera me vlera.

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.